Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Germe

yüz germe

Yüz Germe Nedir?

Estetik açıdan rahatsız eden bu görünümü yüz germe uygulamaları ile gidermek mümkündür. Yaşlanma belirtileri en sık yüz bölgesinde kendini göstermektedir. Özellikle 50’li yaşlardan sonra yaşlanmaya bağlı olarak kişilerin yüzlerinde sarkmalar ve kırışmalar meydana gelebilir.  Çeşitli yöntemler kullanılarak yapılan operasyon sonrasında cilt yenilenmiş ve genç bir görünüm kazanmış şekilde olmaktadır. Gelişen teknoloji ve uzman hekimler sayesinde yüzde meydana gelen deformasyon pratik bir şekilde çözüme kavuşmaktadır.

Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatları yapılacak tekniğe ve kullanılacak yönteme bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Lokal ya da genel anestezi kullanılarak yapılacak olan uygulama için mutlaka hastane ortamında yapılması önem taşır. 3 ila 10 saat arası yapılacak uygulamaya bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Genel olarak hasta ertesi gün gündelik hayatına dönebilmektedir ya da aynı gün durumuna ve uygulanan işleme bağlı olarak taburcu edilir.

Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Yüze yapılan işlemler genellikle cerrahi uygulamalarda daha kalıcı sonuçlar vermektedir. Bu nedenle hastalar bu şekilde yapılan uygulamalardan daha memnun sonuçlar alırlar. Operasyon saçlı deri altından yapılan kesi işlemiyle gerçekleşmesinden dolayı kalan izler rahatsızlık vermeyip gizlenebilir haldedir. İz kalma durumu uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişkenlik gösterse de rahatsız edici değildir.

Plastik cerrahların yaptığı uygulamanın yanı sıra ameliyat olmadan da yüz gerdirmek mümkündür. Bu şekilde ameliyat olmadan yapılan yüz germe işlemleri için mutlaka hekimle görüşülmeli uygun olan tekniğe karar verilmelidir. Gelişen teknoloji sayesinde ameliyatsız yapılan işlemler hem daha ekonomik hem de kısa sürede tamamlanmaktadır. Dikiş izi olmadan iyileşme süresine gerek duyulmadan hasta hemen taburcu edilir.

Yüz Germe Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Yüze yapılan germe işlemleri genel olarak yaşlanma etkilerini yok ederken durdurma görevi görmez. Bu nedenle ameliyat ile oluşan gergin durum kalıcı değildir. Yıllar sonra kalıcılık geçse cilt yaşlanmaya devam etse bile yapılan işlemin başarısına bağlı olarak eski hale nazaran daha iyi bir görünüm olacaktır. Bu nedenlerden dolayı kalıcılık olmasa bile tekrarlanabilen bir operasyon olduğu bilinmelidir.

Yüz Germe Öncesi Süreç Nasıl İşler?

Bir ameliyat olmasından dolayı her operasyonda dikkat edilmesi gereken noktalar geçerli olup riskler bulunmaktadır. Bu nedenle uygulama öncesinde detaylı bilgi alınması önemlidir. Öncelikle herhangi bir rahatsızlık mevcut ise mutlaka uzman hekim bilgilendirilmelidir. Kanama riskine karşı kan sulandırıcı ve aspirin türevi ilaçların kullanımı kesilmelidir. İyileşme süresinin hızlanması adına sigara ve alkol kullanımı en az 3 hafta öncesinden bırakılmalıdır. Yara izlerinin gizlenebilmesi için saçların uzun olmasında fayda vardır.

Yüz Germe Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Ameliyat esnasında sıvı toplanması için konulan dren bir gün sonra alınır. Şişme ve morarmalara karşı buz kompresi yapılması her hastaya uzman hekim tarafından önerilen bir uygulamadır. Ameliyattan 2 gün sonra banyo yapılması önerilirken ağır işlerden ve en az 2 hafta dikişleri zorlamaması adına seksten kaçınılmalıdır. Gerekli olduğu için hastaneye yatış sırasında güneş gözlüğü bulundurmakta fayda vardır ki direk güneş ışığına maruz kalınması uygun değildir. Şişlik ve morluklar 3 hafta içerisinde kendiliğinden geçip kişinin iyileşme süresi tamamlanacak ve bu süre sonunda iş hayatına kolaylıkla dönebilecektir.

Hangi Hastalarda Yüz Germe Uygun Değildir?

Genel olarak herkese yüz germe uygulamaları yapılabilir. Kadın ya da erkek fark etmeden yapılabilen yüz germe uygulamaları için 50 yaşına kadar herkes operasyon için uygundur. Fakat 50 yaş sonrası sarkmalar ve deride meydana gelen deformasyonları gidermek operasyon ile pek de mümkün değildir. Bu nedenle genel olarak 50 yaş sınırdır. Üstü için uygulama yapılması başarılı sonuçlar vermeye yeterli değildir.

Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün müdür?

Ameliyatlı tedaviye göre daha pratik ve kısa sürede sonuç alınması ameliyatsız gerçekleşen yüz germe uygulamaları ile mümkündür. Daha ekonomik ve kısa sürede gerçekleşen bu uygulama genel olarak ciltte meydana gelen deformasyonları gelişen teknolojiyle üretilmiş bir cihaz yardımıyla yapılır. Elektriksel uyarı yardımıyla cilt yenilenmesi sağlanıp kişinin ciltte meydana gelmiş olan deformasyonları kısa sürede yok edilebilir. Acısız ve ağrısız gerçekleşen uygulamada kesi olmadığı için iyileşme süresine gerek duyulmaz. Yaklaşık 40 dakika gibi bir sürede tamamlanan uygulamada 16 yaşın üzerinde olmak yeterli olup isteyen herkese güvenle uygulanabilir.

Yüz Germe Yöntemleri

Günümüze kadar ameliyat şeklinde cerrahi girişimler yapılarak uygulanan yüz germe uygulamaları günümüz gelişen teknolojisi sayesinde ameliyatsız olarak da gerçekleşmektedir. Kişinin isteği ve uzman hekimin deneyimine bağlı olarak değişen yöntemler kilit askı, fokus ultrason, dermapenli PRP, altın iğne, endopeel olarak uygulanmaktadır. Bu yöntemler cerrahi olmayıp hastanın durumuna yapılacak işleme göre farklılık gösterecektir. Bu yöntemler hakkında bilgi alınması açısından muayene sırasında hastanın durumu analiz edilmeli ve yöntemlere karar verildikten sonra süreç başlamalıdır.

Yüz Germe Fiyatları 2021

Kişilere özel olarak belirlenen yöntemlerle yapılan yüz germe uygulamaları için fiyatlarda farklılık gösterecektir. Süreç hakkında bilgi alınırken beklentilerin doğru aktarılması maliyetlerin belirlenmesi açısından önem taşır. Uzman hekim deneyimi, uygulamanın cerrahi ya da ameliyatsız olması, ortam şartları, kullanılan malzemeler, tercih edilen yöntemler gibi birçok faktör yanı sıra hastanın uygulama yapılacak bölgesi de fiyatların değişken olmasında etkili faktörlerdendir. Bu nedenle fiyat bilgisi alınmadan önce mutlaka görüşme yapılması önem taşır.