Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Uyluk Germe

uyluk germe

Uyluk Germe

Üst bacak germe operasyonu ya da uyluk germe operasyonu hem kadınlar hem erkekler tarafından tercih edilen bir operasyon sürecidir. Bacaklarda, kalça bölgesinden diz bölgesine kadar uzanan ala uyluk adını alır. Bu bölgede aşırı yağlanma ve aşırı selülitlenme meydana gelebilir.

Hareketsiz bir yaşam tarzından ötürü, egzersiz yapılmamasından ötürü, deride dalgalanma meydana gelmesinden ötürü ve ileri yaş grubundan ötürü uyluk bölgesinde kötü bir görünüm elde edilebilir.

Bu durumda ise devreye uyluk germe operasyonu giriyor. Uyluk kısmı, alanında uzman doktorlar tarafından gerdirilerek son derece pürüzsüz bir görünüm elde ediliyor.

Uyluk Germe Nedir?

Bacak ve diz arasında bulunan uyluk bölgesinde sarkma, gevşeme, yağlanma, selülit görüntüsü ve özellikle de ileri yaş faktöründen ötürü bollaşma meydana gelebilir. Bu sorunlardan kurtulmanın en mantıklı yolu ise uyluk germe operasyonu yapılmasıdır.

Uyluk germe operasyonu, yalnızca uyluk bölgesine özel şekilde yapılır. Yetersiz beslenme ve yetersiz sıvı tüketimi sonucunda, aşırı kilo alıp verme sonucunda, egzersizlerle sıkılaşma elde edilemediği zaman uyluk bölgesinde istenmeyen görüntüler oluşabilir. Bu görüntüleri, alanında uzman doktorlar sayesinde yok edebilirsiniz.

Uyluk Germe Kimlere Yapılır?

Bacak ve diz arasındaki bölgeye uygulanmakta olan uyluk germe ameliyatı, 18 yaşını dolduran herkese yapılabilir. Yaş açısından 18 yaş şartı mevcuttur. Ancak daha ileri ve orta yaşlarda, uyluk bölgesindeki ciltte sarkması ve gevşemesi olanlar, bolluk meydana gelenler ve deri fazlası oluşanlar için de uyluk germe ameliyatı yapılır.

Uyluk Germe Nasıl Yapılır?

Bacak ve diz arasındaki bölgede biriken yağların alınması ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmesi olarak adlandırılan uyluk germe operasyonu mutlaka uzman doktor tarafından yapılmalıdır. Üst bacak germe olarak ya da uyluk germe olarak adlandırılan bu operasyon deri bolluğunu ortadan kaldırmak için yapılır.

Hangi yaş grubunda olursanız olun, bu bölgede meydana gelen sarkmalar ve bollaşmalar oldukça kötü bir görünüme yol açar ve özgüven eksikliği oluşturur.

Uyluk Germe Anestezi Gerekir Mi?

İç bacak ya da üst bacak operasyonu olarak bilinen bu ameliyatı genel anestezi ya da lokal anestezi verilerek yapılır. Hastanın hiçbir şekilde acı ve ağrı hissetmemesi sağlanır. Oldukça sağlıklı ve verimli geçen süreçte uzman doktorların uzman yardımcıları da yanlarında bulunur.

Gerek operasyon esnasında gerekse operasyon sonrasında ve öncesinde gelişebilecek hiçbir komplikasyon bulunmaz. Ancak bacaklara atılan kesiden ötürü acı ve ağrı hissetmemesi için genel anestezi tercihi yapılır.

Uyluk Germe Öncesi Sonrası

Tüm operasyonların öncesinde ve sonrasında gerekli bilgiler verildiği gibi uyluk germe öncesinde ve sonrasında da gereklidir tüm bilgileri detaylı bir şekilde hastalara iletilir. Operasyon öncesinde psikolojik ve fiziksel olarak hazırlık sürecine girilir.

Operasyon sonrasında ise belirli bir iyileşme dönemi ve ardından normal hayata geçiş vardır. Hasta taburcu olduktan sonra çok uzun vadeye girmeden normal hayatına dönüş yapabilir. Çok ağır bir ameliyat olmamakla beraber hasta yine de dikkatli olmalı ve ağır egzersizleri, düzensiz beslenme ve vücudu yormaktan kaçınmalıdır.

Uyluk Germe Ne Kadar Sürmektedir?

Yaklaşık olarak tek bacak için 2 ile 5 saat arası değişen uyluk germe ameliyatı, kişinin bacak bölgesindeki sarkma ve bollaşma oranına göre değişiklik gösterir. Hem erkekler hem kadınlar tarafından tercih edilen bu operasyon türü, bacak boyutuna bağlı olarak, bacakta meydana gelen bollaşma, sarkma, deri fazlalığı gibi durumların oranına bağlı olarak süresinde de değişiklik meydana gelen bir operasyon türüdür.

Aynı zamanda yaş grubuna bağlı olarak da yapılacak olan operasyonun süresi uzayabilir ya da kısalabilir. Çok ileriki yaş gruplarında deri sarkmaları ve gevşemeler daha yoğun yaşandığı için operasyon süresi de daha uzun dakikalara tekabül edebilir.

Uyluk Germe Sonucu Kalıcı Mıdır?

Cinsiyet ve yaş grubu ayırmaksızın uygulanan bu ameliyatı oldukça kalıcı bir ameliyattır. Ancak kalıcılığını elde etmek ve uzun yıllar boyunca yeniden deride sarkma, bollaşma ve gevşeme gibi durumlara yer vermemek için mutlaka doktorun önerilerine dikkat edilmesi gerekiyor.

Operasyon sonrasında kullanılması gereken ilaçlara kullanılması gereken süre boyunca devam edilmelidir. Besleme, uyku ve su tüketimi alışkanlığı düzene sokulmalıdır. Aynı zamanda doktor tarafından verilen tüm talimatlar uygulanmalı ve egzersizler tamamen verildiği şekilde yapılmalıdır.

Egzersizlerde ve spor hareketlerde aşırıya kaçılmamalıdır. Kullanılması gereken krem ve benzeri sürülebilir ilaçlar mutlaka düzenli olarak kullanılmalıdır. Tüm bu ipuçlarına dikkat edildiği sürece ve rutin alışkanlık haline getirildiği sürece hiçbir problem ve komplikasyon yaşanmaz.

Kalıcılık çok daha uzun ömürlü olarak yer edinir. Ancak talimatlara uyulmadığı takdirde iç bacak ve üst bacak kısımlarında yenide yağlanma, yağlı doku ve selülitli görünüm tekrar edebilir.

Uyluk Germe Fiyatları 2021

Alanında uzman doktorlar tarafından yapılan bu işlemlerde kullanılacak olan yöntem ve cihazların tümü Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Bu nedenle tercihinizi uzman doktorlar ve kliniklerden yana kullandığınızda hiçbir güvensizlik ve pişmanlık yaşamazsınız.

Yaz aylarında daha fit görünebileceğiniz, rahatlıkla bacaklarınızı sergileyebileceğiniz, güneşlenip yüzebileceğiniz günlerin hayaliyle sizler de bu operasyondan faydalanabilirsiniz. Operasyon sonrasında 1 2 gün içinde normal yaşantınıza dönüş yapabilir ve sporunuza başlayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gerekenlere dikkat ederek ve uygun 2021 uyluk germe fiyatları 2021 faydalanarak genç görünen bir bacak yapısına sahip olabilirsiniz.