Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Skar Revizyonu

skar revizyonu tedavisi

Skar Revizyonu Nedir?

Yara izi tedavisi ya da skar revizyonu olarak adlandırılan bu işlem alanında uzman estetik cerrahları tarafından yapılır. Cilt, en büyük ve en hassas olan organdır.

Doğuştan kazanılan ya da sonradan kazanılan birçok durum cilde zarar verebilir, tahriş edebilir ya da iz ve leke bırakıcı olabilir.

Özellikle de ergenlikte döneminde meydana gelen büyük ve iltihaplı sivilceler, tedavi edilmediğinde ve özellikle de eklenerek sıkıldığında ardında ne yazık ki kötü görünüme sebep olan skar izlerini bırakırlar.

Bundan hem sağlıklı hem hijyenik hem de kalıcı bir şekilde kurtulmanın yolu skar revizyonu yaptırmaktır. Tamamen güvenir olan, alanında uzman ve deneyimli olan doktorlardan destek alınmalıdır.

Bu revizyon işlemi sayesinde cilt yüzeyinde yer alan tüm skar, yanık ve lekelerden kurtulmak mümkündür. Cilde cihazlar aracılığıyla enjekte edilen serumlar kana karışır ve cilt yüzeyinde hasarlı olan bölgelerin hücre sayısını arttırır ve yeniler.

Yenilenen hücreler yerlerine yerleşir ve çok kısa bir süre içerisinde cilt bebeksi ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Aynı zamanda skar revizyonu yalnızca yüz bölgesine değil ciltte bulunan her bölgeye yapılabilir.

Doğum sonrası kalan çatlaklardan kurtulmak için, çocukluktan kalan bir yazık izi ya da yara izinden kurtulmak için, ameliyat sonrası kalan izlerden kurtulmak için bu işleme başvurulur.

Skar Revizyonu Nasıl Yapılır?

Deride yapılan ölçüm ve derinin kalınlığına göre kullanılacak olan tekniğe karta verildikten sonra skar revizyonu işlemine geçiş yapılır.

Deride bulunan kalın ve derin izleri ve lekeleri onarmak, çok daha pürüzsüz ve bebeksi görünen bir cilde sahip olmak amacıyla yapılan skar revizyonu sayesinde yaptıran herkes çok memnun kalmakta ve özellikle de bu memnuniyeti kalıcı olarak yaşamaktadır.

Birçok doğal yöntem denemenize rağmen ciltte yer alan izlerden ve yaralardan kalma izlerden kurtulamadığınızda bu işlem sizler için en uygun cerrahi işlem olacaktır.

Bir tedavi şeklinde uygulanan bu revizyonda öncelikle izin ve yaranın aslında ileri seviyeye geçmemesi, durdurulması amaçlanır.

Bu amaca uzman doktorlar sayesinde ulaşmak oldukça kolaydır. Steroid enjeksiyonlar yapılarak ve cihazlarla destekleme yapılarak deride kabarcıklar alınır. Yaranın oluşum süresi ve hangi zamanda meydana geldiği de dikkate alınarak son derece titiz ve adım adım ilerlenir.

Skar Revizyonu Kimlere Uygulanır?

Cildinde yara ve iz, ameliyatta kalma iz, doğuştan gelen kabarcıklı iz ve benzeri yapılar bulunan herkes için skar revizyonu uygundur.

Ancak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. 18 yaşını doldurmadığı halde skar revizyonu ihtiyacı olan bir birey için ebeveyn izni gereklidir. Kullanılacak olan tüm cihazlar ve diğer malzemeler Sağlık Bakanlığı onaylıdır ve yaş gruplarına uygundur.

Yetişkin yad grupları ve yaşlı yaş grupları için daha uygun olan bir işlemdir. Derinin kalınlığına, yaranın ve izin kalınlığına bağlı olarak uygulanacak olan tekniklerde de değişiklik elde edilebilir. Bu revizyon daha çok lokal anestezi altında uygulanır.

Revizyon yapılması gereken bölgeye anestezi enjekte edilir ve böylece hasta hiçbir acı ve benzeri travma hissetmeden tüm operasyonu gönül rahatlığıyla geçirebilir.

Skar Revizyonu Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Kronik yaralardan, yaraların bıraktığı iz ve lekelerden, deride meydana gelen kötü görünümden kurtulmak için yapılan skar revizyonu, aynı zamanda mantar gibi ayak hastalıkları kapsamında da tercih edilir.

Genel teknik kullanılarak uygulanan skar revizyonu yaraların ve izlerin üst kısımlarında bulunan eskimiş dokunun alınmasıyla başlar. Burada yer alan eski dokular alınır ve yerine streoid içerikler enjekte edilerek hücre yenilenmesi ve onarımı sağlanır.

Tamamen güvenilir, hijyenik ve yüksek kalite standartları kapsamında yapılan bu revizyon işleminden herkes memnun kalır. Özellikle de yaz aylarında göstermekten utanç duyulan ve kişide özgüven eksikliği yaratan bölgelerde pürüzsüz ve temiz bir görünüm elde edilerek kişinin özgüveni yeniden kendisine kazandırılır.

Kullanılan klasik teknikte cerrahi temizlik işlemi yapılır ve ardından greft olarak adlandırılan deri yaması ya da flep olarak adlandırılan doku transferi hayata geçirilir.

Böylece yara izi bulunan ortamda doku yenilenmeye başlar ve izden eser kalmaz. Bu nedenle yara izi olanların ilk ve en sağlıklı tercihleri arasında revizyon işlemi yer alır.

Skar Revizyonu Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Alanında uzman doktorlar tarafından uygulanan skar revizyonu işleminde dikkat edilmesi gereken hususları mevcuttur.

Öncelikle hastanın deri ölçümü yapılır. Deride meydana gelen yaranın ve izin hangi derinlikte olduğuna karar verilir. Uygulanacak olan tekniğin aşamalarında büyük bir dikkat ve özene yer verilir. Skar revizyonu öncesinde hastanın psikolojik ve fizyolojik hazır olması sağlanır.

Operasyon esnasında ya da sonrasında gelişebilecek bir komplikasyon bulunmaz ancak yine de tüm ihtimaller hastaya en detaylı şekilde iletilmelidir.

Operasyon sonrasında ise hastanın mutlaka verilen kremsi ilaç ve türevlerini doktor kontrolünde kullanması ve düzene sokması gerekir. Verilen talimatlara adım adım uyulması gerekir. Tüm bu dikkat edilmesi gerekenlere dikkat edildiği takdirde iyileşme süreci de çok daha hızlı gelişir.

Skar Revizyonu Fiyatı 2021

Birçok kişinin yara ve izlerinden kurtulmak için başvurduğu skar revizyonu 2021 fiyatları günceldir. Ancak işlemi yapacak olan doktora, yapılacak olan kliniğe, kullanılacak olan malzemelerin kalite ve ölçütlerine bağlı olarak skar revizyonu fiyatlarında artış ya da azalma meydana gelebilir.