Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Küçültme

meme dikleştirme

Meme Küçültme Nedir?

Göğüsleri olması gerekenden büyük olanlar ve bazı faktörlere dayalı şekilde göğüste fazla yağ dokusu olanlar için profesyonel bir şekilde meme küçültme işlemi yapılır.

Alanında uzman doktorlar, tüm inceleme ve tetkikler sonucunda göğüslerin durumuna bağlı olarak meme küçültme operasyonuna karar verirler.

Göğüslerde sarkmalar, yağlanmalar, büyümeler ve farklı durumlardan ötürü estetik açıdan büyük görünümler meydana gelebilir.

Bundan kurtulmak için mutlaka uzman ve deneyimli olan doktorlarla görüşmek ve göğüslerde küçültmeye gitme kararı almak her zaman daha doğrudur.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüslerinde küçültme yapılacak olan hastaya meme küçültme süreci hakkında gerekli olan tüm bilgiler detaylı bir şekilde iletildikten sonra süreç başlatılır.

Göğüslerde, aşırı kilo alıp vermeye dayalı şekilde deformasyon meydana gelebilir ve deforme olan bölgelerde yağ dokusunda artış meydana gelebilir. Bu dokular ise kişiye hem sağlık açısından hem de estetik açıdan negatif bir duygu yükler.

Sağlıklı göğüslere sahip olabilmek ve şiş gibi görünen fazla yağlı dokudan kurtulmak için yapılması gereken en önemli işlemler arasında küçültme işlemi yer alıyor.

Dilediğiniz her an kararınızı verebilir ve doktorunuzla görüşerek bu sürece gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz.

Meme Küçültme Yöntemleri

Uzman doktorların maharetli elleriyle uygulanan göğüs küçültme yöntemi klasik kesi yöntemidir.

Göğüslerde bulunan fazlalık yağ dokuları kesilerek alınır, daha sonra fazlalık olarak kalan deri kısmı alınır. Ardından bu deri kısmı aşağıya doğru estetik dikişlerle dikilir.

Estetik dikişler tamamen estetik oldukları için iz kalma durumundan söz edilmesi doğru değildir. Bu nedenle gönül rahatlığıyla meme estetiği yaptırabilirsiniz.

Kullanılan yöntem tamamen modern yöntemdir. Kesilerin ardından hiçbir sorun yaratmaması adına estetik görünüm daha fazla ön planda tutulur.

Meme Küçültme Öncesi

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi göğüs küçültme ameliyatı öncesinde de dikkat edilmesi gereken durumlar mevcuttur.

Öncelikle ruhsal olarak operasyona hazır olmak gerekiyor. Kişinin kaygı ve stresten uzak durması, her zaman kendini iyi hissetmesi, iyi uyku uyuması ve iyi beslenmesi gerekiyor.

Böylelikle ruhen iyi olan hastanın bu iyiliği fiziğine de yansır. Vücut operasyona daha hazır hale gelir. Fiziksel açıdan hasta kendisini daha güçlü hisseder.

Özellikle de ameliyat öncesi en az 1 ay boyunca alkol, sigara ve kafeinden uzak durulması gerekiyor.

Meme Küçültme Sonrası

Profesyonel bir şekilde yapılan meme küçültme operasyonu sonrasında bolca sıvı tüketmeye, ağır kaldırmamaya ve özellikle de en az 7 gün boyunca yüz üstü yatmamaya özen gösterilmesi gerekiyor. Göğüslere baskı uygulamayacak ve rahat bırakacak olan geniş kalıplı rahat kıyafetler tercih edilmelidir.

Meme Küçültme Riskleri Nelerdir?

Tamamen güvenilir olarak, Sağlık Bakanlığından her duruma karşı onay alarak ve tamamen hijyenik bir şekilde gerçekleştirilir.

Sizler de risk taşımayan bu operasyondan faydalanarak sorunlu ya da deforme olmuş ve sarkmış memelerden kurtulabilirsiniz. Bedenle simetrik olmayan, aşırı ya bağlanmış olan ve ne yazık ki sarkma ve gevşemeler meydana gelmiş olan göğüsler estetik açıdan da sağlık açısından da hoş görünmez.

Bu nedenle gerek erkeklerde gerekse kadınlarda bu işlem doğru bir şekilde yapılmalıdır.

Meme Küçültme Sonra İz Kalır Mı?

İşleme dair en çok merak edilen konulardan biri de meme küçültme sonrasında göğüs etrafında iz kalıp kalmamasıdır.

Küçük küçük atılan kesiklerin izleri kalsa da, çok belirgin olan ve rahatsız edici boyutlarda olan izler değildir. Atılan kesiler yeniden estetik dikişler atılarak yerine yerleştirildiği için aslında izler çok belirgin olarak kalmaz.

Ufak kesi izleri de doğal yöntemlerle ve kullanılan leke silici kremlerle kısa sürede ortadan kaldırılabilir. Yeniden pürüzsüz ve son derece güzel görünen göğüs çevresine sahip olabilirsiniz.

Meme Küçültme Sonra Çok Ağrı Olur Mu?

Genel anestezi altında uygulanan meme küçültme esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmek mümkün değildir.

Ancak ameliyat sonrasında, anestezinin etkisi geçmeye başladıkça göğüs bölgesinde hafif süreli ağrılar görülebilir. Bu ağrılar oldukça normal ve olağan ağrılardır.

Bu nedenle endişelenmeye ya da herhangi bir aksilik olduğunu düşünmeye gerek yoktur. Hafif ağrı kesiciler kullanarak ağrılardan kurtulabilirsiniz.

Meme Küçültme Kansere Sebep Olur Mu?

Birçok faktör, ilerleyen yaş grubu, kullanılan ilaçlar, yaşam tarzı gibi durumlar kanseri tetikler. Ancak uzman doktorlar tarafından yapılan bu estetik işlem hiçbir şekilde kanser riski taşımaz.

Aksine, göğüslerde kansere sebep olabilecek yağ dokuları alındıktan sonra çok daha sağlıklı ve güçlü meme yapısına sahip olabilirsiniz.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Operasyon sonrasında göğüslerin hızlıca soğukla ya da sıcakla temasından kaçınmak gerekiyor. Göğüslere dar kalıp sütyenler takılmamalıdır.

Göğüslerin tam olarak yerleşmesi ve yeni durumlarına alışması için korse kullanımına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda doktor tarafından verilen tüm talimatlara uyulmalı ve kullanılması gereken ilaçlar da düzenli olarak kullanılmalıdır.

Meme Küçültme Fiyatları 2021

2021 yılında belirlenen meme küçültme fiyatları, yapılacak olan kliniğe göre, işlemi yapacak olan doktora göre, kullanılacak olan teknik, yöntem ve malzemelerin kalitesine göre artış ya da azalma gösterebilir ancak genel olarak herkesin bütçesine uygun bir işlemdir.