Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Dikleştirme

blank

Meme Dikleştirme Nedir?

Kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alan meme dikleştirme oldukça profesyonel bir şekilde yapılır.

Alanında uzman doktorlar tarafından yapılan bu işlem sayesinde memelerde meydana gelen sarkmalar ortadan kaldırılıyor.

Yer çekiminin etkisinden ötürü ve özellikle de ilerleyen yaş grubuna bağlı olarak memelerde bollaşma, gevşeme, sarkma ve deri fazlalığı meydana gelir. Burada devreye derhal meme dikleştirme operasyonu giriyor. Gerekli tüm hazırlıklar yapıldıktan sonra işlem süreci başlıyor.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Alanında uzman doktorlar tarafından yapılan meme dikleştirme operasyonu, genel anestezi verilerek yapılır.

Genel anestezi sayesinde hastalar operasyon esnasında hiçbir sorunla karşılaşmaz, hiçbir acı ve ağrıyı hissetmezler. Bu sayede operasyon son derece rahat geçer ve hasta öncesinde de, esnasında da, sonrasında da hiçbir komplikasyon yaşamdan süreci tamamlar.

Gerekli olan tüm öncesi ve sonrası bilgilendirmeler de detaylı bir şekilde hastalara iletilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Memelerinde sarkmalar meydana gelen ve sebebi ne olursa olsun deri fazlalığı, buruşma ya da gevşeme meydana gelen herkes meme dikleştirme ameliyatı olmalıdır.

Göğüslerin selameti için, sağlıklı bir görünüme kavuşması için ve özellikle de estetik açıdan son derece güzel görünen bir şekle kavuşmaları için bu operasyona yaşı dolan herkes başvuru yapabilir.

18 yaşını dolduran herkes profesyonel bir şekilde bu işlemden faydalanabilir. Ancak genellikle yetişkin yaş gruplarının ve ileri yaş gruplarının daha fazla bu işleme başvuru yaptığı görülür.

Meme Dikleştirme Öncesi

Tüm operasyonlar gibi meme dikleştirme öncesinde de yapılması gereken hazırlıklar en ince ayrıntısına dikkat edilerek yapılır.

Hastalar operasyon öncesinde bir süre kala alkol, kafein ve sigaradan uzak durmalıdır. Göğüs bölgesini ve hatta tüm bedeni güçlü bir şekilde operasyona hazır hale getirmelidir. Beslenme ve uyku düzenine dikkat edilmelidir.

Meme Dikleştirme Sonrası

Oldukça profesyonel bir şekilde uygulanan meme dikleştirme operasyonu sonrasında ise en az  bir hafta içerisinde iyileşme süreci kendine gelir.

Oldukça verimli ve hızlı bir şekilde gelişme kaydeden operasyonlardan birisidir. Ameliyat sonrasında oldukça profesyonel davranılmalı.

Göğüslere baskı yapacak her türlü müdahaleden uzak durulmalıdır. Aynı zamanda push up tasarıma sahip olan sütyenler ve doktor tarafından tavsiye edilen korseler kullanılmalıdır.

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Emzirilebilir mi?

Göğüslere özel olarak yapılan ve öncesinde de sonrasında da tüm detaylara dikkat edilmesi gereken meme dikleştirme işlemi aynı zamanda meme kaldırma olarak da adlandırılır.

Bu işlemden bir süre sonra bebek emzirmeye devam edilebilir. Ancak anne adayları ya da operasyondan sonra hamile kalmayı düşünen adaylar mutlaka doktorlarına danışarak bu sürece girmelidir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir mi?

Kalıcı olarak yapılan meme dikleştirme ameliyatı sonrasında minimum 6 aylık aralıklarla uzman doktor kontrolüne devam edilmelidir.

Doktor tarafından verilen tüm talimatlara uyulduğu sürece yeniden sarkma olması mümkün değildir. Kullanılan malzemeler oldukça kaliteli malzemelerdir ve her biri Sağlık Bakanlığı tarafından onay almış olan malzemelerdir.

Hastanın göğüs yapısına bağlı olarak dolgu maddesi enjekte edilir ya da silikon malzemeler kullanılır. Bu nedenle de işlemin kalıcı olarak ömürlük yapılması sağlanır. Ancak hastaya bağlı olarak, dikkat edemediği durumlarda hafif de olsa yeniden sarkma riski taşıyabilir.

Meme Kaldırma Ameliyatı Memedeki Tüm Çatlakları Geçirir mi?

Göğüslerde meydana gelen sarkmalar ve gevşemeler sonucunda çatlaklar da göze batar derecede meydana gelebilir.

Hem sarkmalardan kurtulmanın hem de rahatsız edici boyutlarda meydana gelen çatlaklardan kurtulmak için meme dikleştirme operasyonunu tercih edebilirsiniz. Kalıcı, profesyonel bir şekilde yapılan ve uzun ömürlü olarak kullanabileceğiniz başarılı sonuçlara sizleri yönlendirir.

Memelerdeki sarkmalar, çatlaklar, buruşma ve deri fazlalıkları yer çekiminin etkisinden ötürü, vücut deformasyonlarından ötürü, aşırı ve hızlı kilo vermeden ötürü, doğum sonrasında ya da ileri yaş seviyesinden ötürü bu operasyona ihtiyaç duyulur.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Memede Kalacak İzler Rahatsız Edici midir?

Profesyonel bir şekilde yapılan operasyon sonrasında memelerde ya da çevresinde göze batan bir ize rastlanmaz.

Göğüslerin altından girilen kesi izlerine içten yapılan estetik dikişler sayesinde uzun ömürlü kalıcı bir leke ya a iz oluşumundan söz etmek doğru değildir. Ancak çok ufak şekilde, yalnızca kesi şeklinde görünen dikiş izleri ise doğal yöntemlerle ortadan kaldırılabilecek olan yöntemlerdir.

Küçük olmasına rağmen sizi rahatsız edecek boyutta olduğunda bu izlerden dermapen yoluyla kurtulmanız mümkündür.

Kesiler atılırken de dikişler atılırken de göğüslerde hiçbir acı ve ağrı meydana gelmez. Hastaya verilen genel anestezi sayesinde hasta operasyon süresince uyur ve hiçbir şey hissetmez.

Meme Dikleştirme Fiyatları 2021

Operasyonun yapılacağı kliniğe, doktora ve kullanılacak olan malzemelerin kalitesine göre fiyatlarda artış ya da azalma meydana gelebilir.

Operasyon öncesinde ve sonrasında fotoğraf çekimleri yapılır. Öncesi ve sonrası karşılaştırmaları yapıldıktan sonra hastaya gerekli olan tüm bilgiler en detaylı şekilde iletilir.

Ardından kullanılması gereken malzemelerin de nasıl kullanılması gerektiğine dair bilgilendirmeler yapılır.

Sizler de meme kaldırma operasyonu sayesinde daha güçlü, daha taze ve daha genç, güzel görünen bir göğüs yapısına sahip olabilirsiniz. 2021 yılına özel belirlenen meme dikleştirme fiyatları 2021, kliniğe, doktora ve hastanın seçmiş olduğu teknik ve yöntemlere bağlı olarak farklılık gösterecektir.