Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Büyütme

meme büyütme

Meme Büyütme Nedir?

En çok uygulanan estetik cerrahi işlemlerinden biri olan meme büyütme işlemi oldukça uzmanlık gerektiren bir alandır. Göğüs bölgesi küçük olanlar için önemi büyük olan meme büyütme işlemi, alanında uzman doktorlar tarafından yapılır.

Plastik ve estetik cerrahi kapsamında en çok tercih edilenlerden birisidir. Göğüs dikleştirme ile bağlantılı bir şekilde yapılan bu işlemde deneyimli ve profesyonel kişilerden hizmet almak oldukça önemlidir.

Göğüslerin hiçbir dokusuna zarar verilmeden yapılır. Memelerin istenilen boyuta getirilmesi amaçlanır. Genel anestezi verilen hasta, operasyon esnasında hiçbir acı ya da kesi hissetmez ve süreci çok konforlu bir şekilde geçirir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Göğüsleri küçük olanlar, herhangi bir operasyonla göğsünü kaybedenler, göğüs simetriği olmayanlar ve iki göğsü birbirinden farklı boyutlara ve sarkıklığa sahip olanlar için meme büyütme işlemi oldukça önemlidir.

Hastanın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hangi boyutlara sahip olması gerektiğine karar verilir. Kullanılan teknik ve takılan malzemeler ile göğüslerde istenilen boyutlar elde edilir ve göğüslerde çok daha genç bir görünüme kavuşulur.

Meme Büyütme Kimler Olmalı?

Göğüs yapısı doğuştan küçük olanlar, yağ oranı az olanlar ve göğüs kasları çok geliştiği için göğüsleri tam anlamıyla görünmeyenler göğüs büyütme olabilirler.

Bu tamamen kişinin istek ve ihtiyacına bırakılır. Ancak alanında uzman doktorlar, hem estetik görünüm açısından hem de sağlıklı göğüs yapıları açısından 18 yaşını doldurmuş olan ancak göğüsleri büyümemiş olan kadınların bu işlemi yaptırması gerektiğini beyan ederler.

Meme Büyütme Öncesi

Tüm operasyonlar olduğu gibi meme büyütme öncesinde de psikolojik ve fizyolojik açıdan hazırlık süreci başlar. Hastalara gerekli olan tüm bilgiler detaylı bir şekilde iletilir.

Operasyon öncesinde, en az 1 ay boyunca kafeinli içeceklerden uzak durulmalı, sigara ve alkol olabildiğince aza indirilmeli ve hatta hiç tüketilmemelidir. Düzenli beslenme ve uyku düzenine de dikkat edilmelidir.

Göğüs Büyütme Hazırlık Detayları

Göğüslerin büyütülmesi amacıyla çıkılan bu yolda, hazırlık süreci doktor ve hasta ikilisine bağlı şekilde kaliteli olarak gelişir.

Oldukça önemli bir bölüm olan ve bakıldığı zaman ilk dikkat çeken alan olan göğüslerin büyütülmesi için bu işlem şarttır. Hazırlık detaylarında beslenmeden uykuya, fiziksel ihtiyaçlardan psikolojik ihtiyaçlara varana kadar her detaya önem verilir.

Göğüs Büyütme Kullanılan İmplant Çeşitleri

Göğüslerin oranı ve bakıldığı zaman aynı boyutta simetriği oldukça önemlidir. Aynı zamanda göğüs bölgesinde kaslı bir yapıya sahip olmak isteyen erkekler de göğüs büyütme işlemi yaptırabilirler.

Daha çok kadınların başvurduğu bu operasyon türünde iki implant çeşidi bulunur. Silikon ve sünger implantların kullanımına yer verilir.

Hastanın göğüs yapısına göre ve taşıyabileceği boyutlara göre hangi implantın kullanılması gerektiğine karar verilir. En doğru kararı vermek için mutlaka operasyon öncesi ve sonrasında göğüslerin fotoğrafları alınır.

Göğüs Büyütme Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

Göğüsleri küçüklüğünden kurtarmak çok daha kadıncı ve dişi görünüm kazandırmak, hem estetik açıdan hem de cinsel açıdan doyurucu hale getirmek amacıyla meme büyütme işlemi yapılır.

Bu işlemde kullanılan silikonlar damla ya da yuvarlak biçime sahiptir. Hastanın isteğine göre takılırlar. Yuvarlak olan silikonlar daha çok üst dekolte kısmında, damla olan silikonlar ise daha çok anatomik olan at kısımlarda kullanılır.

Meme Büyütme Sonrası

Genel anestezi altında uygulanmakta olan göğüs büyütme estetiği, göğüslerin her açıdan bakıldığında çok güzel ve büyük bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Aynı zamanda dokusuna zarar vermeden son derece asil bir görünüm sağlar. Memelerin büyütme işleminden sonraki aşaması ise daha önemlidir. Bir hafta boyunca sıcak ve soğuk temastan kaçınılmalı. Isı tam olarak dengeli bir şekilde ayarlanmalıdır.

Aynı zamanda bir hafta boyunca yüz üstü ya da yan şekilde yatmamaya özen gösterilmelidir. Göğüslere gelebilecek olan tüm baskı ve darbelerden kaçınılmalı ve göğüsleri sıkacak dar kalıp giysilerden uzak durulmalıdır.

Meme Büyütme Sonuçları Nelerdir?

Göğüslerinde tam olarak istediği boyutlara ulaşmayı hedefleyen kişiler meme büyütme estetiğine daima sıcak bakarlar. Bu işlemin sonuçları oldukça başarılıdır.

Kullanılan silikonların kalitesi ve göğüsler ile uyum sağlaması, sonuçların çok daha başarılı bir şekilde elde edilmesine de olanak sağlar. Göğüslere bakıldığı zaman güzel, genç ve simetrik görünüm elde edilir.

Meme Büyütme Riski Var Mıdır?

Göğüslerin durumuna göre, doku yapısındaki yaş grubuna göre ve özellikle de sonrasında meydana gelebilecek olan komplikasyonlara göre tüm riskler ortadan kaldırılır. Bu işlemi yaptıracak olan çok ileri yaş seviyesi için bir risk teşkil durumu olabilir.

Ancak bu risk en fazla bir iz kalma riski olabilir. Bunun dışında gelişen ya da yaşanan hiçbir riske rastlanmamıştır. Ancak yine de bu işleme karar vermeden önce mutlaka doktorunuzla net bir şekilde görüşmeli ve detaylı bilgiler edinmelisiniz.

Meme Büyütme Fiyatları 2021

Göğüs estetiği her zaman en çok tercih edilen estetik işlemlerden birisidir. Bu nedenle de birçok adres ve klinikte kullanılan tüm ürünler, cihazlar ve teknikler Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanır.

Hastaların öncesinde ve sonrasında fotoğrafları alınır ve karşılaştırmalar yapılır. Tüm bu özellikler ve süreç ele alındığında, meme büyütme işlemi yaptıracağınız doktora, kliniğe ve kullanılacak olan tüm teknik, cihaz ve malzemelere göre fiyatlarında azalma ya da artış meydana gelebilir.