Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Liposuction

liposuction

Liposuction Nedir?

Her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen ve yapılan herkesi memnun bırakan liposuction işlemi, mutlaka alanında uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Çeşitli yerlerde bulunan fazlalık yağların alınması olarak bilinen bu işlem her gün daha fazla kişi tarafından kullanılıyor. Alanında uzman olan estetik cerrahları tarafından yapılan liposuction işlem, kısacası yağ aldırma ve fit görünme işlemidir.

Liposuction Ameliyatı

Yağ aldırma ameliyatı olarak ya da kısaca liposuction ameliyatı olarak adlandırılan bu yöntem hem erkekler hem kadınlar için uygulanabilen bir yöntemdir. Alanında uzman estetik cerrahlar tarafından yapılan bu işlem yağ emme olarak da karşınıza çıkabilir. Yapmış olduğunuz tüm sporlara, tüm kilo verme ve diyet programlarına rağmen bölgesel olarak yağlarınızdan kurtulamadığınız takdirde, yapmanız gereken tek şey liposuction operasyonudur. Basende, bacaklarda, kollarda, sırt bölgesinde, bel bölgesinde, kalçada, uylukta, diz çevresinde ve yüz altında gıdık bölgesinde fazlalık yağlar meydana gelebilir. Tüm çabalarınıza rağmen bu yağlardan kurtulamadığınız takdirde, operasyon devreye girer ve kısa sürede minik bir işlemle yağlara veda edebilirsiniz.      

Liposuction Öncesi

Yapılacak olan liposuction işlemi öncesinde fiziksel ve psikolojik olarak sürece hazırlanmak gerçek anlamda önem arz ediyor. Fiziksel olarak ağır yük kaldırmamak ve ağır egzersizler yapmamak gerekiyor. Bol bol su tüketmek ve fiziği tempolu bir şekilde operasyona hazırlamak gerekiyor. Aynı zamanda liposuction işlemi ağrılı ya da acılı bir işlem değildir. Bu nedenle de kendinize stres ya da kaygı yaşatmanıza da gerek yoktur.

Liposuction İçin Kimler Uygundur?

Tüm operasyonlarda olduğu gibi liposuction işlemi içinde uygun olan kişiler mevcuttur. Özellikle de en ideal hasta grupları içerisinde hiç doğum yapmamış olan kadınlar, sürekli bir tedavisi olmayan bireyler, sürekli bir hastalığı olmayan bireyler, herhangi bir hareket engeli bulunmayan ve ağır yaşamı olmayan bireyler yer alıyor. Aynı zamanda tüm çabalarına rağmen fazlalık kilo ve yağlarından kurtulamayanlar için de bu işlem oldukça uygun bir işlemdir.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?    

Hem erkeklerde hem de kadınlar liposuction işlemi farklı bölgelere özel olarak yapılabilir. En çok tercih edilen bölgeler ise basen bölgesi, sırt bölgesi, gıdı bölgesi, bacak bölgesi, kol bölgesi, diz bölgesi, uyluk iç kısımları ve karın bölgesidir. En çok da kalça bölgesinde tercih edilir ve yazlarında fit bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Her iki cins için de liposuction işlemleri uzun vadede kalıcıdır. Genel anestezi verilerek yapılan bu işlem sonrasında iyileşme süreci de oldukça hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleşir. Oldukça önemli ve tercih edilen işlemlerden biri olan yağ emme ya da yağ aldırma işlemi ile sizler de kalıcı olarak fazla olan yağ dokularından kurtulabilecek ve fiziksel olarak fit bir görünüme sahip olabileceksiniz.

Liposcution Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction yöntemleri ikiye ayrılır. Bir genel olarak yapılan ve kesi ile yağ dokularının alındığı yöntemdir. İkincisi ise vaser yöntemidir. Vaser yöntemde ise lazer ışınları kullanılarak yağ dokularının eritilmesi ve dağıtılması amaçlanır.

Liposcution Sonrası Süreç

Tüm operasyonlardan sonra olduğu gibi liposuction işlemi sonrasında da dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Bu işlem sonrasında bir süre ağır egzersizler yapmamaya özen gösterilmelidir. Aynı zamanda beslenmeye ve uyku düzenine de özen gösterilmelidir. Yağ dokusunun alındığı ve emildiği bölgelerin üzerine uzun süre baskılı bir şekilde yatılmamalı ve müdahale edilmemelidir. Hasta yaklaşık olarak 1-2 gün içerisinde normal yaşantısına dönebilir.

Liposuction Yaptıranlar

Karın, basen, kalça, sırt, bel, gıdık ve diz gibi bölgesel olarak liposuction yaptıran herkes oldukça memnundur. Hem bölgesel olarak yağlardan kurtulmak, hem fit bir görünüme kavuşmak hem de son derece sağlıklı bir yaşama merhaba demek herkesin en çok istediği durumlar arasındadır. Aynı zamanda yaz aylarında artık hiçbir yerinizi saklamanıza gerek kalmadan rahatlıkla yüzebilir ve güneşlenebilirsiniz.

Liposuction Tekniği Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

İki farklı tekniği olan liposuction, hastanın yaş grubuna ve yağ dokusundaki orana göre uygulanır. En çok uygulanan bölgeler arasında basen bölgesi, karın bölgesi, bel bölgesi, sırt bölgesi, diz bölgesi, uyluk bölgesi ve özellikle de yüz ve gıdık bölgesi yer alıyor. Tüm çabalarınıza rağmen fazlalık yağlardan kurtulamadığınızda bu operasyon sürecinin bir parçası olabilirsiniz.

Liposuction Ameliyatı Genel Anestezi İle Mi Yapılır?

Yağların alınması için yapılan liposuction ameliyatında kullanılan anestezi genel anestezi türüdür. Kişinin acı algısına ve eşiğine bağlı olarak lokal anestezi de tercih edilebilir. Ancak hastanın kendisini tamamen güvende ve rahat hissetmesi için genel anestezi uzman doktorlar tarafından daha fazla tercih ediliyor. Böylelikle hata operasyon esnasında hiçbir şey duymuyor, hiçbir acı ve ağrı hissetmiyor.

Liposuction Fiyatları 2021

Uygulanan operasyon sonrasında özel bir korse kullanılması gerekiyor. Bölgedeki sıkılığı ve iyileşme sürecini arttırmak için doktorunuz tarafından verilen korseyi kullanmanız gerekiyor. Aynı zamanda vücut hatlarınızın da çok daha belirgin hale gelmesini sağlayan bir korsedir. Üstelik hem evde hem dışarıda kullanabileceğiniz türde kıyafet içi korsesidir. Her geçen gün daha da gelişme kaydeden ve her geçen gün daha fazla kişinin tercih ettiği liposuction fiyatları 2021, doktora, kuruma ve kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterebilir, artar ya da azalabilir.