Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kepçe Kulak Estetiği

kepçe kulak estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak estetiği doğru zamanda ve doğru teknikler kullanılarak mutlaka yapılmalıdır. Kepçe kulak dünyada ve ülkemizde görülen önemli bir sorundur. Şekil bozuklukları şeklinde görülen bu durum basit operasyon yardımıyla kolaylıkla çözülebilmektedir. Bu hastalık olarak nitelendirilmeden kulaklarda meydana gelen şekil bozukluklarından dolayı kişilerde psikolojik olarak rahatsızlık meydana gelmektedir.

Plastik cerrahlar tarafından hastane koşullarında yapılması en sağlıklı sonuçları verecektir. Kulakta meydana gelen sorunlara bağlı olarak 1 ya da 1 buçuk saat süren operasyon sonrasında kişi taburcu edilebilir hastanede kalma gereği olmaz.

Kepçe Kulak Nedir?

Kulakta en sık karşılaşılan şekil sorunu olup yelken kulak adı da verilen kepçe kulak genel olarak kıkırdakların gevşekliğinden oluşmaktadır.

Hoş olmayan bir görüntüye sahip olan kepçe kulak problemi tek kulakta olduğu gibi her iki kulakta da görülebilmekte olan bir şekil problemidir. Kadınlarda meydana gelmesi halinde saçlarla gizlenebilirken erkekler genellikle operasyona ihtiyaç duyarak bu problemin giderilmesini sağlarlar.

Kepçe Kulak Estetiği Kimlere Yapılır?

Kadın ya da erkek fark etmeden pratik bir şekilde herkese uygulanabilen kepçe kulak ameliyatı kolay ve pratiktir. Kişi hemen günlük hayatına dönebilir ve herhangi bir acı hissetmez.

Bu sağlık sorunu genel olarak çocukluk döneminde çözülmesi gereklidir. Erken yaşlarda yapılan operasyonlar kolay olduğu gibi yetişkinlik döneminde karşılaşılabilecek psikolojik sorunlarında önüne geçecektir.

Kepçe Kulak Estetiği Ne zaman Yapılmalıdır?

Kulak şeklinden memnun olmayan ve şekil bozukluklarından rahatsız olan herkese güvenle uygulanan kepçe kulak ameliyatı erken dönemde yapılmalıdır. Çocukluk döneminde yapılması önerilen bu operasyon için ideal yaş 5 olmalıdır.

Okul çağına girmeden bu şekilde kulak yapısına sahip olan bireylerin problemleri çözülmeli ki ileri yaşlarda yaşayacağı psikolojik sorunlarla karşılaşması söz konusu olmasın.

Kepçe Kulak Estetiği Erişkinlerde de Yapılabilir mi?

Kepçe kulak sorunu mutlaka tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Kepçe olan kulak yapısından ve şekil bozukluklarından memnun olmayan kişiler için yapılan kepçe kulak ameliyatı son derece pratik ve güvenli bir operasyondur. Erişkinlere de yapılan bu operasyon için uzmanlar ideal yaşın 5 yaş olduğunu belirtmektedir.

Erken yaşlarda çözülmesinin faydalı olacağı bu operasyon sonrasında kişi kulaklarının istediği şekle ulaşması sonucu sosyal hayatta kaybettiği güveni geri kazanır.

Kişi yaşadığı sosyal ve psikolojik sorunları estetik cerrahla görüşerek kısa sürede ve kalıcı bir şekilde kulaklarında meydana gelen şekil problemlerinden kolaylıkla kurtulabilir, eski görünümüne kavuşabilir ya da istediği kulak yapısını elde edebilir.

Kepçe Kulak Nedenleri

Doğumsal olarak meydana gelen kepçe kulak problemi genetik faktörlere de dayalı olarak oluşabilmektedir. Anne ve babasında kulaklarında şekil bozukluğu mevcut ise çocuklarda da kepçe kulak oluşması ihtimali daha yüksektir.

Kepçe kulağa neden olan sorunların başında; kemik ile kulak kepçesi arası geniş olması, kulak kıkırdaklarının gevşek bir yapıya sahip olması, kulak kepçesinin dümdüz bir şekilde olmasıdır.

Bu sorunların olması sonucunda kulakta meydana gelen şekil bozukluğu kepçe kulak olarak nitelendirilir ve halk arasında da yelken kulak denilmektedir.

Bazı ülkelerde kepçe kulak olması kişinin sevimli görünme gibi bir durum yaratırken ülkemizde yadırganan bir haldedir. Bu nedenle sebebi ne olursa olsun kişiler basit bir operasyon yardımıyla kulaklarının kepçe olmasından kurtulmak isterler.

Çocukluk döneminden itibaren özellikle okul çağında kepçe kulak alay konusu olarak kişinin psikolojik boyutta travmalar yaşamasına neden olmaktadır. Kepçe olan kulak yapısından kurtulmak için basit bir operasyonla çözüm bulunabilir.

Bu nedenle mutlaka geciktirmeden ilk fark edildiği zaman müdahale edilirse operasyona gerek kalmadan kepçe kulak problemi çözülebilir.

Kepçe Kulak Estetiği İyileşme Süresi

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında oldukça basit ve pratik olmasından dolayı özellikle bu operasyonu olduğunu bilinmesini istemeyen kişiler tarafından tercih edilen estetik bir uygulamadır. İyileşme sürecine gerek kalmadan pratik bir şekilde yapılmaktadır.

Kişi gündelik hayatına hemen dönebilecek şekilde operasyon gerçekleşir. Dikiş gerektirmeyen uygulama sonrasında kişinin iyileşme süreci en fazla 2 hafta sürmektedir.

İyileşme süreci içerisinde kişinin dikkat edeceği en önemli nokta dış etkenlerden operasyon geçirilen kulağı korumaktır. Operasyon sonrasında kişi istediği kulakların doğal görünümüne kavuşmuş olur.

Çocuklarda Kepçe Kulak Estetiği

Çocuklarda ilk aylarda tespit edilen kepçe kulak problemi uzman hekimlerin önerdiği elastik bantların kullanılmasıyla geçici bir sorun halindedir ve düzelme ihtimali yüksektir. Bu dönemlerde fark edilmeyen kulaktaki kepçelik durumu uzman hekim kararıyla operasyon geçirilmesi için görüşülebilir.

Operasyon yetişkinlerde olabildiği gibi çocukluk dönemi olan 5 yaş ideal bir yaştır ve ileride meydana gelebilecek sosyal sorunların engellenmesi için ideal bir dönemdir.

Okul dönemine gelen çocuk arkadaşları arasında kulaklarındaki kepçelik yüzünden sorunlar yaşayabilir. Bu nedenle çocukluk döneminde ameliyat olunması en sağlıklı yoldur.

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları 2021

Kepçe kulak operasyonları genel olarak bakıldığında sağlık bir problemi olmadığı sürece estetik bir uygulamadır. Bu estetik operasyon için maliyetlerin belirlenmesi tamamen uzman hekim deneyimi ve hastanın durumuna bağlı olarak yöntemlerle doğru orantılıdır.

Hangi yöntemin uygulanacağı, hekimin uzmanlığı, hastanın genel durumu ve ek operasyon ihtiyacı gibi etkenler fiyatların değişmesine neden olacağından dolayı muayene önem taşır. Öncelikle hasta muayene olarak süreç hakkında detaylı bilgi alırken aynı zamanda maliyetleri de öğrenmesi faydalıdır.