Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kol Germe Ameliyatı

kol germe

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Son dönemlerde en çok tercih edilen operasyonlar içerisinde yer alan kol germe ameliyatı, kadın ve erkekler tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Kol altı bölgelerde meydana gelen sarkmaları ortadan kaldırmak ve kollara çok daha estetik ve genç bir görünüm kazandırmak amacıyla kol germe ameliyatı yapılıyor. Oldukça kısa süre içerisinde yapılan bu ameliyat sayesinde, kollarda meydana gelen sarkma ve yaşlılık belirtilerinden kurtulabilirsiniz.

Alanında uzman doktorlar tarafından yapılan bu işlem genel anestezi ya da lokal anestezi kullanılarak yapılır. Hastanın kol durumu, sarkma durumu ve yaşlılık belirtisi durumuna göre hangi türde bir operasyon geçirmesi gerektiğine uzman doktorlar karar verirler. Böylelikle kısa süre içerisinde tüm hazırlıklar ve işlemler tamamlanır. Operasyon sürecine geçiş yapılır.

Kol Derisi Neden Sarkar?

Kol derisi en hassas olan ve derinin yoğun olarak birikim sağladığı bölgelerden birisidir. Bu nedenle de çeşitli faktörlere bağlı olarak kol derisinde sarkma meydana gelebilir. Kol alt kısımlarına, üst kısımlarında ve bilekten yukarıya çıkan kısımlarda çeşitli oranlarda sarkma ve buruşmalar meydana gelebilir.

Yaş ilerlemesi, yetersiz beslenme, yetersiz su tüketimi ve özellikle de sık sık kol egzersizi yapmama durumunda kol derisinde sarkmalar daha çok ve hızlı bir şekilde kendisini belli eder. Bu durumda devreye kol germe ameliyatı girer ve bu durumdan muzdarip olan herkesi sarkmalardan kurtarır.

Alanında uzman estetik cerrahları tarafından uygulanan bu operasyon, öncesinde ve sonrasında gelişebilecek tüm komplikasyonlara karşı hastaların bilgilendirildiği bir operasyon türüdür. Anestezi altında yapılır ve hasta hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmez.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alanında uzman ve deneyimli estetik cerrahları tarafından yapılan kol germe ameliyatı, oldukça ciddi bir süreçtir. Kollarda meydana gelen sarkıkların boyutu ve yaş grubu öncelikli olarak tespit edilir. Hastanın ne kadar bir gerginlik istediğine bağlı olarak hangi operasyon türünün kullanılması gerektiğine karar verilir. Ardından operasyon aşamasına geçilir. Operasyonun gerçekleşeceği klinikte hasta özel giysilerle giydirilir.

Özellikle de kollar açıkta bırakılır. Kollarda alınacak olan deri bölgeleri siyah bir kalemle özel olarak belirtilerek işaretlenir. Burada biriken sarkık deri kesme yöntemiyle alınır. Bu işlem yapılırken kolda bulunan hiçbir dokuya zarar verilmez.

Alınan deriden kalan boşluk kısımlar ise, kalan derinin gerginleştirilerek yapıştırılması ile kapatılır. Bu kapatma sonrasında estetik dikişler iç kısımdan atılır ve operasyon sonrasında hastanın kolunda hiçbir şekilde ameliyat, kesik ya da dikiş izi görünmez.

Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Uzman doktorlar tarafından istek ve ihtiyaçlara yönelik olarak uygulan ameliyatta tek bir kol için yaklaşık olarak 1.5 saat sürer. Ancak sarkmaların boyutu ve kapladığı alana bağlı olarak bu sürede azalma ya da artış meydana gelebilir.

Deride sarkma ve buruşukluğun meydana gelmesi aynı zamanda deri altında bulunan fazlalık yağ dokularıyla da alakalıdır. Bundan kurtulmak için yapılan ameliyatta fazla olan yağ dokuları alınır. Kol hem iç kısımdan hem de arka kısımdan rahat bir hale getirilir. Ardından liposuction işlemi yapılarak doldurulur.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi

Karar sürecinden sonra ve kol germe ameliyatı sürecinden önce mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Uzman doktorlar bu konuda tüm hastalarını bilgilendirirler. Öncesinde hem fiziksel olarak hem psikolojik olarak hasta kendisini operasyona hazır hissetmelidir. En az 1 ay öncesinden beslenmesine dikkat etmeli, aşırı baharatlı ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalıdır. Aynı zamanda bol bol su tüketmeye ve egzersiz yapmaya da özen göstermelidir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası 

Büyük bir titizlikle yapılan kol germe sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Öncelikle iyileşme sürecinde olduğunuzu unutmamanız gerekir. Hiçbir şekilde ağır kaldırmamalı ve yaklaşık 21 gün boyunca pansumanlarınıza özen göstermelisiniz.

Aynı zamanda günlük aktivitelerinizi yaparken kesinlikle kolları çok fazla hareket ettirmemeye özen göstermelisiniz. Özellikle de dikişler çıkana kadar pansuman titiz bir şekilde yapılmalıdır. Taburcu olduktan 1 gün sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz ancak söylenen her durumu dikkate almalısınız.

Kol Germe Ameliyatı Olanların Yorumları

Kesin bir karar verdikten sonra kol germe yaptıranlar, kollarında büyük bir farklılığın meydana geldiğinden bahsederler. Kollarındaki ağırlığın, kalınlığın, kötü görünüme sahip olan deri ve çatlakların ortadan kalktığına şahit olurlar.

Çok daha genç görünen, estetik açıdan oldukça memnun eden ve izlerin bulunmadığı kollara sahip olduklarını ileri sürerler. Bu ameliyatı olanların en çok endişelendiği konu iz kalıp kalmaması durumudur. Ancak birçok hasta, endişe etmesinin yersiz olduğunu anlamıştır. Ameliyat sonrasında, bir süre geçtikten sonra kollarda dikiş ya da kesik izi kalmaz. Özellikle de içten estetik dikiş atıldığı için hiçbir problem teşkil etmez.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Alanında uzman doktorların büyük bir titizlikle yürüttüğü bu çalışmalardan hem erkekler hem de kadınlar faydalanabilir. Düzenli egzersiz yapılmadığında ya da yaşa bağlı gelişen sebeplerden ötürü kollardaki derinin sarkma ihtimali oldukça yüksektir ve ne yazık ki olağandır. Sizler de böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda ve bir an önce kurtulmak istediğinizde kol germe ameliyatı fiyatları 2021 kapsamında bütçenize uygun bir şekilde ameliyat yaptırabilir ve sarkmış deriden kurtulabilirsiniz.