Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kaş Kaldırma

kaş kaldırma

Kaş Kaldırma Nedir?

Kaş kaldırma estetik uygulaması ile yaşlanma belirtilerine karşı sarkmaların, yaşlı görünmenin önüne geçerek yorgun ifadelerden kurtulmak mümkündür. Bu operasyon sonrasında kaşlar olması gereken seviyeye getirilerek daha genç ve canlı bir görünüm kazandırılır.

Yaşlanmanın etkileri başta yüz olmak üzere vücudun her yerinde görülebilir. En çok etkiler genel olarak yüz bölgesinde kaş ve alın kısmında görülürken ilk olarak bu bölgelerde kırışmalar, sarkmalar meydana gelir. İdeal olan kaş yapısı herkese göre farklı olduğundan operasyon öncesi mutlaka beklentilerin doğru aktarılması önem taşır. Öncelikle kişinin ideal kaş yapısı belirlenmeli daha sonra operasyon uygulanmalıdır.

Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

Uzman hekimin uygun görmesine bağlı olarak farklı tekniklerle yapılan kaş kaldırma operasyonları kişinin daha genç bir görünüm kazanarak yaşlanma etkilerinin giderilmesi için yapılır. Ya kas üzerinden ya da üst göz kapağının üzerinden girilerek işlem gerçekleşir.

Saçlı deriden yapılan küçük bir kesi yardımıyla uygulama tamamlanır. Kişi operasyon sonrasında daha canlı ve karizmatik bir görünüm kazanırken aynı zamanda kaşları belirlenen seviyeye yükseltilmiş olur. Hastanın ihtiyacına göre farklı operasyonlarla kombinlenerek daha iyi sonuçlar alınması sağlanır.

Kaş Kaldırma Neden Yapılır?

Kaş yapıları herkes için anatomik olarak farklı şekillerdedir. Kaşlarda meydana gelen yaşlanma etkilerinin yok edilmesi ve kaşların eski haline geri getirilmesi için uygulanmaktadır.

Kişiler kaşlarında meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesi için yapılan operasyon sonrasında kaybettikleri güvenin yerine gelmesinden memnun olacaktır. Bakışların ve mimiklerin değişmesiyle daha genç, dinamik bir hal alan bakışlara sahip olacaklardır.

Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Kaş kaldırma operasyonları uzman hekim kararı ve kişilerin genel durumuna bakılarak farklı yöntemler uygulanarak yapılabilir. Bazı durumlarda cerrahi uygulama yapılırken bazı durumlarda ise ameliyat gerektirmeyen yöntemler uygulanır.

Kaşların kaldırılması için uygulanabilecek yöntemler arasında cerrahi olanlar kaş askısı, klasik kaş kaldırma, endoskopik olması iken cerrahi olmayan yöntemler ise botoks ve ulterapi yöntemleri olarak sayılabilir. Bu yöntemler kişilerin kaş yapılarının durumuna ve uzman hekim deneyimine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Kaş Kaldırma Kimlere Uygundur?

Genel olarak bakıldığında kaş kaldırma uygulamaları oldukça güvenli olup genç ve orta yaşlı kişilere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Orta yaş üzeri olan kişilere ise şakaklara yapılan müdahaleler daha etkili sonuç verecektir. Bu nedenlerden dolayı beklentileri doğru aktarmak ve yaş olarak erken yaşlarda müdahaleyi tercih etmek ek operasyon gereği duyulmaması açısından önem taşır.

Kaş Kaldırma Sonrası

Operasyon ve uygulanan tekniklerden sonra kişinin iyileşme süresinin hızlanması, kolay ödem atılması için buz kompresi yapılması önerilmektedir. Alında meydana gelen şişlikler normal olup kısa bir süre içerisinde geçecektir. Ameliyat sonrası 3. Gün saç yıkanması önerilirken bir hafta sonra dikişlerin alınması gereklidir.

İyileşme süreci içerisinde kaşlarda ve alında hissizlik yaşanması normal kabul edilirken morarma olmaması gereken bir durumdur. Bu tarz morarma gibi sorunlarla karşılaşıldığında mutlaka uzman hekimle görüşülmesi önem taşır.

Botoksla Nasıl Kaş Kaldırılır?

Botoks uygulamaları ile kaş kaldırma yapılması gerekli görüldüyse öncelikle kaşların olması istenen şekil tasarlanmalıdır. Estetik cerrahlar tarafından altın oran hesaplaması yapılarak botoks işlemlerine başlanır. Operasyon yaklaşık 2-10 dakika gibi bir sürede acısız bir şekilde tamamlanır. En önemli avantajı ise botoks yapılmasından dolayı yüzde herhangi bir yara izi oluşmamasıdır.

Ulterapi ile Nasıl Kaş Kaldırılır?

Ulterapi ultrason enerjisi kullanılarak cilt sıkılaştırmasına yarayan bir yöntemdir. Ciltte herhangi bir yara izi oluşmadan yaklaşık 10 dakika süren işlem sonrasında kaşların istenen boyuta getirilerek kaldırılabilir. Etkilerinin hemen görülmesi söz konusu olsa da uygulamadan 3 ay sonra maksimum etkiyi görmek mümkündür.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Küçük ve ince kameralar yardımıyla yapılan endoskopik kaş kaldırma uygulamaları işlemler arasında en sık tercih edilenidir. Kesi yapılmadan ve herhangi bir iz kalmadan saçlı deriye müdahale yapılarak gerçekleştirilir. Dikişler 10 gün sonra alınır ve ameliyatsız olan uygulamalara göre sonuçları daha kalıcıdır.

Klasik Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Şakak germe ameliyatı denilen klasik kaş kaldırma yöntemi şakak kısmına yapılan müdahale ile şakaklar gerdirilir. Dezavantajları olan bir operasyondur. Şakaklardaki müdahalede saçlı deride uzun dikişler atıldığından dolayı saçsız adalar meydana gelir. Operasyon olmasına rağmen kalıcılığı uzun sürmeyen bir işlemdir.

Kaş Kaldırma Sonrasında İyileşme Dönemi 

İyileşme süresince kişilerin meydana gelen şişlikleri normal olarak kabul edilip buz kompresi yapılarak hastanın şişliklerinin inmesi sağlanır ve hızlı bir iyileşme süreci beklenir. Kaş ve alnı hareket ettirmekte zorlanma ve hissizlik oluşması normaldir, geçici bir süreçtir.

İyileşme sürecinde morarma gibi istenmeyen durumların meydana gelmesi halinde uzman hekime mutlaka bilgi verilmesi gereklidir. Dikişler 1 hafta sonra alınarak hasta gündelik hayatına rahatlıkla dönebilir.

Kaş Kaldırma Fiyatları 2021

Kaşların kaldırılması gibi estetik işlemler diğer estetik uygulamalar gibi kişilere özel planlanmalıdır. Hastanın sağlık durumu ve uzman hekim kararına bağlı olarak kaş kaldırma yöntemleri belirlenir.

Belirlenen yöntemlere, hekimin uzmanlık alanına, operasyonun yapılacağı merkeze, operasyon için ek bir müdahaleye ihtiyaç olup olmadığına bağlı olarak operasyon fiyatları değişiklik göstermektedir.

Bu nedenlere de bağlı olarak operasyon kaş kaldırma fiyatları ve süreç hakkında bilgi almak için mutlaka öncelikle muayene olunması ardından bilgi alınması önem taşır.