Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karın Germe Ameliyatı

karın germe ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Erkekler ve kadınlar tarafından tercih edilen ve sağlıklı bir karın bölgesine sahip olmayı amaçlayan karın germe ameliyatı alanında uzman doktorlar tarafından yapılır. Oldukça önemli olan bu ameliyat, karın bölgesindeki sarkmaları, buruşukluk ve çatlakları ortadan kaldırmayı hedefler.

Alanında uzman estetik cerrahları tarafından yapılmakta olan karın germe ameliyatı sayesinde sizler de karın bölgenizi çok daha fit hale getirebilirsiniz. Hem gergin hem de daha genç görünen bir karın yapısı herkesin hakkıdır.

Yaş faktörüne bağlı olarak ve özellikle de beslenme, aşırı kilo, sıvı yetersizliği gibi birçok sebepten ötürü karında sarkmalar ve yağlanmalar meydana gelebilir. Bu durumda derhal kaliteli bir klinikte, tüm kurallar çerçevesinde operasyon gerçekleştirilir.

Karın bölgesinde fazlalık olan yağ dokuları alınır ve deri gergin bir şekilde dikilir. Dikişlerin estetik dikiş olmasına özen gösterilir. Böylelikle karın bölgesinde iz ve leke meydana gelmez.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Yaşı ilerlemiş olan ve özellikle de bu faktöre bağlı olarak karın bölgesini gerdirmek isteyen herkes bu ameliyatı yaptırabilir. Ancak 18 yaşını doldurmuş olma şartı vardır. Yaş faktörünün dışında, aşırı kilolarından kurtulan ancak karın bölgesi hala sarkık ve deri fazlalığı olan kişilere de bu işlem yapılabilir. Doğumdan sonra kilo vermesine rağmen, doğum yağları kalan ve karın bölgesi gevşek olan kadınlar için de bu operasyon yapılabilir. Karın bölgesi en hassas olan bölgelerden birisidir.

Deride çok hızlı değişimler, çatlaklar ve gevşemeler meydana gelebilir. Bunun önü alınmadığı zaman ise çok fazla sarkma meydana gelir ve ardından estetik açıdan da sağlık açısından da zorlu bir sürece girilir. Sizler de bu durumla karşı karşıya kaldığınızda alanında uzman doktorlarla görüşme sağlayabilir ve karın gerdirerek amacınıza ulaşabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

En çok başvuru yapılan operasyonlardan biri olan karın germe ameliyatı sezaryen çizgisi olarak adlandırılan bölümden kesilerek yapılır. Bu bölümden açılan kesiden karın içerisine giriş yapılır. Bölgedeki fazla ve zararlı olan yağ dokuları alınır.

Ardından fazlalık olan ve sarkmış olan deri alınarak kalan deri gerdirme işlemi ile dikilir. Dikişler tamamen içten estetik olarak atılır ve bu sayede operasyon sonrasında iyileşme daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Ardından kısa bir süre sonra da iz ya da leke kalmaz. Karın bölgesi çok daha gergin ve hoş görünen bir görüntüye sahip olmaya başlar.

Özellikle de yaz aylarında artık karın bölgenizi saklamanıza gerek kalmadan rahatlıkla bikini ve mayolarınızı giyebilirsiniz. Yaklaşık olarak 2 saat ile 5 saat arası süren operasyon sırasında hastalar hiçbir şekilde ağrı ya da sızı hissetmezler. Lokal anestezi ya da genel anestezi kullanılarak hastanın hiçbir kesiyi hissetmemesi sağlanır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi bu ameliyat öncesinde de oldukça önemli bir süreç sizi bekliyor. Hem fiziksel açıdan hem de psikolojik açıdan ameliyata hazır olmalısınız. Beslenme düzeninize, uyku düzeninize ve su tüketiminize dikkat etmelisiniz.

Hiçbir şekilde endişe ve kaygıya kapılmadan kendinizi rahat hissetmelisiniz. Aynı zamanda ağır egzersizlerden kaçınmalı ve karın bölgesine herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız.

Karın Germe Ameliyatı İzle

Yaklaşık olarak 2 ile 5 saat arası süren bu ameliyat, canlı olarak ya da kayıt altına alınmış olarak izlenebilir. Gerek bu konuda meraklı olanlar gerekse bu operasyonu yaptırmak isteyenler canlı olarak ameliyat izleme izni alabilir ve izleyebilirler.

Ya da kayıt altına alınmış olan operasyonları izleyerek de merakınızı giderebilirsiniz. Genel anestezinin uzman doktorlar tarafından daha fazla tercih edildiği bu operasyon türünde karın öncesi ve sonrası çok büyük farklılıklara sahip olur.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Tüm cerrahi işlemlerden sonra olduğu gibi karın germe ameliyatı sonrasında da dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Hiçbir şekilde ağır egzersiz ve hareket yapılmamalı ve ağır hiçbir yük kaldırılmamalıdır.

Eğer operasyon sonrasında bir hamilelik düşünceniz varsa, bunu mutlaka doktorunuza danışarak hayata geçirmelisiniz. Aynı zamanda operasyon sonrasında gelişen herhangi bir komplikasyon bulunmaz.

Ancak yine de cinsel ilişkiye girerken dikkat edilmesi gerekir. Bakıldığında yalnızca bir estetik operasyon gibi görünse de, aslında ciddi bir ameliyattır ve dikişler kendiliğinden atana kadar ya da alınana kadar cinsel ilişkide ekstra dikkatli davranmak gerekiyor.

Karın Germe Ameliyatı Operasyonu

Hem erkekler hem kadınlar tarafından tercih edilen bu ameliyatı, 2 ile 5 saatlik bir sürece sahiptir. Bu süre içerisinde tamamlanan operasyon boyunca hasta hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmez.

Kolaylıkla ve üst seviye kontroller yapılarak hayata geçirilen bir operasyondur. Öncesinde ve sonrasında uyulması gereken kurallar en detaylı şekilde doktorlar tarafından hastalara iletilir.

Aynı zamanda kontroller de düzenli olarak yapılır. Estetik bir işlem olarak algılansa da, aslında ciddi bir ameliyat sürecidir ve hem öncesinde hem sonrasında fiziksel ve psikolojik tüm süreç verimli bir şekilde değerlendirilmelidir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatı 2021

Sizler de karın bölgenizdeki sarkmalardan, buruşmalardan, farklı faktörlere dayalı olarak meydana gelen aşırı çatlaklardan memnun değilseniz ve bir an önce kurtulmak istiyorsanız, alanında uzman doktorlardan destek alarak ve karın germe ameliyatı fiyatlarının uygunluğundan faydalanarak bu işlemi yaptırabilirsiniz.