Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Elmacık Kemiği Estetiği

elmacık kemiği estetiği

Elmacık Kemiği Estetiği

Elmacık kemiğini belirginleştirmek için yapılan estetik uygulamaların tümüne elmacık kemiği estetiği denir. Dolgu malzemeleri kullanılarak yapılabildiği gibi aynı zamanda cerrahi müdahale ile de elmacık kemikleri belirginleştirilebilir. Kalıcı sonuç vermemesine rağmen pratik ve kısa süreli işlemler olmasından dolayı sıklıkla tercih edilen estetik işlemler arasında yer alır.

Dolgu uygulamalarında kalıcı sonuç vermesi için sürekli tekrarlanması önem taşırken kalıcı sonuç isteyen kişiler elmacık kemiği estetiği uygulamalarında cerrahi operasyonları tercih etmek isteyebilir. Kişinin isteğine ve uzman hekimin deneyimine bağlı olarak operasyon çeşidi değişkenlik göstermektedir.

Elmacık Kemiği Neresidir?

Elmacık kemiği yüzde bulunan ve eklemi olmayan bir kemiktir. İnsan kafatasında bulunan bir kemik olmasının yanı sıra yanağın üstünde yer almaktadır. Belirgin olmayan kişilerde genellikle estetik uygulaması olarak protezler tercih edilir. Özellikle bayanlar tarafından tercih edilen elmacık kemiği belirginleştirme uygulamaları protez, dolgu ve cerrahi operasyon olarak değişebilmektedir.

Elmacık Kemiği Estetiği Neden Yapılır?

Kemiklerin belirgin olması için gerçekleşen elmacık kemiği estetiği uygulamaları özellikle estetik kaygısı olan kadınlar tarafından tercih edilir. Çıkık olan elmacık kemikleri kişinin daha dinç ve daha genç görünmesini sağlar. Bu nedenle öz güvenleri yerine gelerek ortamlarda istediği başarıyı elde eder.

Kişinin daha karizmatik ve canlı görünmesine neden olan operasyon kalıcı olmasa da son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Kalıcı olmasını isteyen kişiler cerrahi işlemleri tercih ederken genellikle dolgu uygulamaları istenen görünümün elde edilmesi için yeterli görülmektedir.

Elmacık Kemiği Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik işlemin amacı elmacık kemiklerini büyütmek ve çıkık bir hale getirmek olduğundan dolayı elmacık kemikleri üzerine yüz protezi eklenmektedir. Elmacık kemiği uygulamaları cilt altına değil daha etkili olması adına elmacık kemiği üzerine yapılır. Kişinin durumuna göre lokal ya da genel anestezi tercih edilir.

Genel olarak durumda bir sorun bulunmadığı takdirde 2 saat süren işlem sonrasında bir süre dinlenip hasta evine taburcu edilebilir. Ağız içerisine kendiliğinden eriyen dikişler kullanılarak uygulama yapılır ve uzman kişilerin deneyimine bağlı olarak son derece başarılı bir operasyon süreci geçirilir.

Elmacık Kemiği Estetiği Ne İşe Yarar?

Elmacık kemikleri belirgin olmayan kişilerde yüzün daha canlı ve genç görünmesi için tercih edilen estetik uygulamalardır. Elmacık kemiği estetiği uygulamalarından sonra kişinin kaybolan özgüveni yerine gelerek sosyal alanlarda kendilerini iyi hissetmektedir. Kişi operasyon sonrasında istediği yüz görünümünü kazanarak daha genç bir görüntü elde edilir.

İşlemlerden sonra elmacık kemikleri daha belirgin ve daha çıkık bir görünüm kazanır. İyileşme sürecinin oldukça kısa olmasından dolayı elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi için kişilerin tercih ettiği estetik uygulamalar arasında ilk sırada bu estetik işlemler yer almaktadır.

Elmacık Kemiği Estetiği Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir?

Dolgu malzemeleri genel olarak kişinin cildine uyumlu ve komplikasyona neden olmayacak malzemelerden olmalıdır. Elmacık kemiği estetiği için dolgu malzemeleri çeşitlilik göstermektedir. Fakat kişiler için en sık tercih edilen dolgu malzemesi hyaluronik asit dolgudur.

Elmacık Kemiği Estetiği Zararlı mıdır?

Estetik işlemlerin hepsinde hekimin uzman olması ve gerekli olan şartlarda işlemlerin yapılması önemlidir. Deneyimli uzman kişiler tarafından uygulamanın yapılması ve kişinin uygunluğu için muayene olunması önem taşır. Zararı ya da komplikasyonu oluşmaması için bu şartlar sağlanmalıdır. Cerrahi yöntemler tercih edildiğinde her operasyonda olan riskler söz konusu olup süreç hakkında detaylı bilgi alındıktan sonra operasyon kararı verilmelidir.

Elmacık Kemiği Estetiği Kalıcı mıdır?

Kişilerin vücutlarına verebileceği zararlar göz önüne alındığında dolgu uygulamalarında kalıcı dolgu uygulaması tercih edilmez. Bu nedenle elmacık kemiklerine uygulanan dolgu işlemleri kalıcı değildir. Sürekli tekrarlanması halinde eski görünüm kaybolur ve kalıcılık söz konusu olabilir. Eğer hasta süreç hakkında bilgi sahibi ise ve kalıcılık istiyorsa hekimin deneyimine bağlı olarak cerrahi işlem uygulanabilir.

Elmacık Kemiği Estetiği İşlemi Ağrılı mıdır?

Elmacık kemiklerine yapılan estetik işlemlerde genel olarak bir ağrı söz konusu değildir. Öncelikle işlem öncesinde mutlaka acı ve ağrı hissini almak için anestezi etkisi yaratan kremler kullanılır. Bu sayede hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmeden konforlu bir uygulama süreci geçirmektedir. Uzman hekim deneyimi genel olarak burada devreye girerek sürecin konforlu geçmesinde büyük katkısı bulunmaktadır.

Elmacık Kemiğine Yapılan Estetik Kaç Ay Kalıcı Olur?

Kalıcı olan dolgu işlemleri elmacık kemiklerine uygulanmamaktadır. Hyaluronik asit uygulamalarında kalıcılık hastanın cilt tipine bağlı olarak 9-18 aya kadar sürmektedir. Uygulamanın sürekli tekrarlanması ve kullanılan dolgu malzemelerinin kalitesine bağlı olarak bu süre değişkenlik gösterecektir.

Uygulamaların süreleri genel olarak 15 dakikada tamamlanıp hasta gündelik hayatına hemen dönebilir. Uygulamanın konforu ve süreç sonrasında başarılı sonuçların elde edilmesi uzman hekimin deneyimine bağlı olup işlemler için iyi bir merkez tercih edilmelidir.

Elmacık Kemiği Estetiği Fiyatları 2021

Estetik operasyonlarda ve dolgu uygulamalarında fiyat kriterleri her zaman değişkenlik gösterip kişiye özel belirlenmektedir.

Elmacık kemiklerine yapılacak olan elmacık kemiği estetiği işlemlerinde uzman hekim deneyimi, işlemin yapılacağı merkez, dolgu malzemesinin miktarı ve kalitesi, hangi teknikle uygulama yapılacağı gibi faktörler maliyetlerin değişmesine neden olacaktır. Bu nedenle muayene olunması, beklentilerin doğru aktarılması ve süreç hakkında bilgi alınması fiyatlar içinde bilgi sahibi olunması önem taşır.