Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Uyluk Germe

Kalça ile diz arasında özellikle iç kısımda olan sarkmalar estetik görünümü bozar. Uyluk iç kısmındaki bu sarkmaların en sık nedeni kilo alıp-vermeler ve yer çekimidir. Kilo aldığınız zaman uyluk iç kısımda yağ birikimi artacak, buna bağlı olarak cilt de genişleyecektir.

Tedavisi fazlalıkların alınmasıdır. Belli bir düzeye kadar liposuction yeterli olabilir. Ancak cildin belli bir düzeyin üstünde genişlemesi tedavinin sadece liposuction ile yapılmasını engellemektedir. Çünkü bu bölgede cilt altındaki yağı aldıktan sonra cilt belli bir düzeyin üzerinde büzüşmez. Bu durumda uyluk iç kısmındaki fazlalıklar deri+yağ olarak çıkarılır, kolunuz gergin bir duruma gelir. Kol germe ameliyatı ile ilgili en sık sorulan soru ise iz kalır mı?… Maalesef evet, ne yaparsanız yapın bir miktar iz kalır. Burada kararı verecek olan sizsiniz. Sarkıklığınız az ise, iz kasık bölgenizde kalacak şekilde saklanabilir, ancak ileri düzeyde ise uyluk iç kısmında zamanla belirsizleşse bile bir miktar iz kalır.

Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Ortalama 1-2 saat sürer, ameliyattan sonra aynı gün taburcu olursunuz. 2 gün sonra sosyal yaşantınıza dönebilir, 3 hafta sonra her türlü sprortif faaliyeti yapabilirsiniz.